ت مثل تایباد ... ت مثل تربیت...(کلاس ششم)
درباره ششم ابتدایی،روشهاوالگوهای تدریس،ششم،کار وفناوری ششم،تفکر و پژوهش ششم،فارسی ،کتاب جدید التالیف ،ریاضی،علوم،مطالعات اجتماع 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره حذف آزمون نمونه دولتی و استعداد های درخشان چیست؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
[ پنجشنبه 30 آذر 1396 ] [ 04:13 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]

روش پوشه کار: نمونه ای از شیوه های ارزشیابی تکالیف درسی و فعالیت های خارج از کلاس 
در امتحانات پایانی معمولا دانسته ها مورد سنجش قرار می گیرند و چگونگی دانستن ،توانستن و عمل کردن در جریان آن محو و ناپیدا می شود آئین نامه جدید امتحانات با پیش بینی سهمی برای فرآیند یادگیری در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش آموزان رویکردی را به وجود آورده است که از طریق آن می توان هویت فردی دانش آموزان را نیز مورد توجه قرار داد.
توجه به فعالیت های مستمر دانش آموز در قلب سنجش عملکرد در نحوه کوشیدن وی ، ضمن آشکار کردن استعدادها و توانای های هر یک از آنها ، امکان تولید دانش و نوآوری و خلاقیت را فراهم می کند .گفتنی است فرآیند ها و فراورده های یادگیری غیر شناختی دانش آموزان با روشهای معمول قابل اندازه گیری نیستند بنابراین معلمان باید راه های جدیدی را برگزینند
روش پوشه کار یکی از شیوه های قابل استفاده در این زمینه می باشد و بدون تردید شورای معلمان مدارس می توانند راه های بدیع و گوناگونی را نیز ابداع و پیشنهاد کنند ولی طرح این روش به عنوان یک تجربه مؤثر می تواند نقطه شروعی برای کارهای جدید تر و جدی تر در جهت سنجش یادگیری غیر شناختی در مدارس باشد.

روش پوشه کار: 
در این روش دانش آموز برای نشان دادن توانایی وپیشرفت کار خود مثالها و مواردی از جریان کارهای خود را که در طول سال ودر هر نوبت انجام داده است در اختیار معلم قرار می دهد مثلا اگر بررسی مسأله ای به او واگذار شده باشد ،وی کلیه شواهد و مدارک مربوط به فعالیت ها را که در رابطه با پاسخ یابی برای آن انجام داده است ، از جمله طرح اولیه جستجوی، پاسخ ، نحوه مراجعه به منابع، گزینش اطلاعات مربوط، طبقه بندی آنها، پیش نویس و نسخه نهایی گزارش خود

را در پوشه ای قرار داده و به معلم ارئه می کند این روش بیشتر برای سنجش عملکرد های قبلی دانش آموزان مفید است ودر هر درسی قابل استفاده است مثلا دانش آموزمی تواند یک رشته کسر متعارفی را تولید ورابطه آنها را با کسرهای اعشاری نشان دهد و یا کاربرد یک موضوع درسی را درزندگی توصیف کند.ارائه پوشه کار موفقیت کلی دانش آموز را مورد توجه قرارداده و شخصیت کلی او را ترسیم می کند.

دانش آموز با قراردادن هر قسمت از کار خود در پوشه مربوط ، نشانه هایی از پیشرفتش را در طول زمان فراهم و ارایه می کند.وی با کنترل محتوای پوشه کارهای ضعیف خود را بهبود می بخشد یعنی با اندیشیدن درباره نمونه کارهای خود ارزشیابی از خود را می آموزد و خود ارزشیابی را که مهارت مهمی برای پیشرفت یادگیری است فرا می گیرد .ویژگی مهم اظهار نظر دانش اموز در باره کارهای خود این است که او نحوه تکامل خود را می بیند و از نحوه پیشرفت خود مطلع می شود وبرای خود معیارهای پیشرفت را مشخص می کند

بنابراین امتیاز مهم این روش ایجاد توانایی خود سنجی یا ارزشیابی از خود در دانش آموزان است.

زمانی که دانش آموز مجموعه کارهای خود را در پوشه قرار می دهد به ارزشیابی از کار خود می پردازدوبه جای اینکه در انتظار معلم بماند تا کارش را ارزشیابی کند خود به این کار اقدام می کند.

برای انجام کار به دو طریق زیراقدام کنید

1- پوشه کار را برای تکالیف گروهی اختصاص دهید

2- تکالیف را مسأله محور کنید تا هر گروه مسأله مورد نظر را از زاویه نگاه علوم مختلف مورد بررسی قرار دهد ، مثلا زندگی زنبور عسل را می توان از نظر جمعیتی ، هنر ، ریاضی ، بهداشت، آیه های خلقت و... بررسی کرد.

برای این منظور شورای معلمان باید تکلیف مناسبی را پیش بینی و به دانش آموزان ارائه کنند.

3- دانش آموزان را در انتخاب مسأله و انتخاب افراد گروه مشارکت دهید

4- با جمع آوری نمونه هایی از کارهای دانش آموزان به کوشش آنها ارج دهید

5- از والدین بخواهید تا در جریان تهیه پوشه کار فرازندان خود مشارکت کنند بدین منظور از دانش آموزان بخواهید تا کارهای خود را با والدینشان در میان بگذارند و به آنها کمک کنید تا در جریان مطالبی که در کلاس بحث می شود قرار گیرند.

6- در باره محتوای پوشه کار در کلاس بحث کنید و دانش آموزان را متوجه کنید تا قسمتهایی از کارهای خود را انتخاب کنند که معرف قوت، علاقه،تنوع و کوشش آنها است

7- در باره عناصر مختلفی که دانش آموزان می توانند در پوشه های خود قرار دهند بحث کنید

8- به دانش آموزان در انتخاب کار برای درج در پوشه کار کمک کنید


برچسب ها: نمونه ای از شیوه های ارزشیابی، تکالیف درسی، فعالیت های خارج از کلاس، جشنواره ارزشیابی کیفی توصیفی،  
[ پنجشنبه 30 آذر 1396 ] [ 07:57 قبل از ظهر ] [ وحید لطفی ]
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر جبران ساعات درسی اجرا نشده در پی تعطیلی مدارس در روزهای اخیر از پرداخت معوقات فرهنگیان تا اسفندماه و همچنین انتقال بخشی از این معوقات به سال ۹۷ خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن در نشست خود با اصحاب رسانه، با بیان اینکه این معاونت در چهار حوزه اصلی تامین منابع مالی و بودجه ریزی، امور اداری، تشکیلات و ساختار، رفاه، پشتیبانی، نظارت بر اجرای بودجه و انطباق با مقررات فعالیت می کند اظهار کرد: این بخش معاونت واسط بین بخش های تخصصی با دستگاه‌های مرتبط مالی در بیرون است.

 

 وی افزود: تلاش می کنیم با افزایش تعاملات اثربخش سهم آموزش و پرورش را از منابع افزایش داده و زمینه فعالیت‌های آموزشی و پرورشی را تسهیل کنیم.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما امانتدار فرهنگیان هستیم گفت: باید منابع با سیستم برنامه ریزی دقیق در راستای صرفه و صلاح فرهنگیان و نظام تعلیم و تربیت هزینه شود.


اللهیار با اشاره به سه برنامه اصلی گفت: آموزش و پرورش دارای مشکلات بسیاری است که سد توسعه شده است.

وی افزود: صحیح است که مسایل مالی بزرگترین مشکل است، اما خود کسری های ایجاد شده معلول علت هایی است که تمرکز بیش از حد از جمله‌ آنها. است. به جد معتقدیم برای‌ حل مشکلات آموزش و پرورش باید به یک مثلث سه ضلعی ساختار، نیروی انسانی و منابع مالی توجه کنیم و تا زمانی که همه این سه مولفه  را با هم نبینیم راه به جلو نمی بریم. این سه باید با یکدیگر بررسی شوند و نگاه یک جانبه باعث به هم خوردن توازن می شود.

وی ادامه داد: در حالی که تلاش می کنیم منابع ورودی رشد کنند، تلاش می کنیم همین منابع هم بدرستی مصرف شوند.  در این راستا مهمترین کار ما تمرکززدایی، حرکت از ستاد به استان ها و از استان ها به مدرسه است. باید به مدرسه به عنوان اصلی ترین واحد اجرایی آموزش و پرورش اصالت دهیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مورد الزامی دوم افزایش و ارتقای بهره وری است اظهار کرد: منظور ما به هیچ وجه صرفه جویی و کاهش نیست، بلکه درست مصرف کردن است. تمام مطالعات و تجارب کسب شده نشان می دهد در مولفه های بهره وری دچار مشکل ایم. ما قصد ورود به بحث قیمت تمام شده آموزش را داریم که از کنار آن به بسیاری فرایندهای اصلاحی دست می یابیم.

اللهیار با اشاره به بودجه آموزش و پرورش در سال آینده اظهار کرد: بودجه عمومی و بودجه کل کشور از رشد ۶.۵ درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار شده و هزینه ها رشد ۸.۹ درصدی پیدا کرده است.آنچه اعتبارات هزینه‌ای ما را تشکیل داده ۱۳.۳ رشد نسبت به سال گذشته پیدا کرده است.

وی ادامه داد: بودجه سال ۹۷ چند ویژگی مهم دارد، سعی کردیم از تمام ظرفیت ها و محورها استفاده و بودجه خود را پیشنهاد کنیم. آموزش و پرورش در لایحه دارای چهار تبصره است. به عنوان مثال در بند "و" تبصره ۵ اجازه برداشت ۳۵۲۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان را دریافت کردیم یا در بند "ب" تبصره ۹ اجازه داده شده تمام منابع آموزش و پرورش اختصاصی قلمداد شود. در مجموع چهار تبصره یاد شده ۵۶۰۰ میلیارد تومان ما به ازای مالی دارد.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اعتبارات آموزش و پرورش در دو بخش استانی و ملی توزیع شده است اظهار کرد: اعتبارات ملی آموزش و پرورش عمده فعالیت های حمایتی و اصلی ما از این محل صورت می گیرد. در سال جاری ۱۱۹۶ میلیارد اعتبار ملی داشتیم که به ۳۳۱۲ میلیارد تومان افزایش یافته و سه برابر شده است.

 

نگاهی به بودجه و کسری آموزش و پرورش در سال ۹۷

 

اللهیار ادامه داد: در نتیجه سرانه مدارس از رشد ۲۰ درصدی، تربیت بدنی از رشد ۳۳ درصد، آموزش های پیش دبستانی ۳۴ درصد، بهبود تغذیه و سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان روستایی ۱۴۰ درصد، هزینه مدارس خارج از کشور ۵۰ درصد برخوردار شده اند. همچنین ردیف ۳۰۰ میلیاردی برای خرید خدمات آموزشی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه عمده اعتبارات پرسنلی در  بخش اعتبارات استانی متمرکز شده است اظهار کرد: برخلاف اینکه گفته می‌شود ۹۹ درصد کل اعتبارات ما پرسنلی است، در اعتبارات استانی ۹۸ درصد صرف حقوق پرسنل میشود. بنابراین اعتبارات ملی صرف مدارس و ارتقای کیفیت می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: کل بودجه آموزش و پرورش برای سال آینده ۳۶ هزار میلیارد تومان است که سه هزار میلیارد آن در حین بودجه تخصیص می یابد.

اللهیار  درباره میزان کسری بودجه در آموزش و پرورش در سال آینده عنوان کرد: با ۳۲هزار میلیارد تومان حقوق پرسنل را خواهیم داد و در مجموع اگر ۳۶هزار میلیارد تومان به طور کامل تخصیص یابد با کسری بودجه روبرو نمی شویم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بهره وری یک نیاز در آموزش و پرورش است و به معنای کاهش و صرفه جویی صرف نیست گفت: بحث تغییر کاربری املاک مازاد در بودجه آمده است که اجازه داده شده برای تبدیل به احسن شدن تغییر کاربری پیدا کند. خدشه دار شدن حریم مدارس دغدغه همه ماست و قصد فروش مدارس را نداریم بلکه هدف بهره وری و استفاده از املاک مازاد است.

 

پرداخت معوقات فرهنگیان تا اسفندماه /انتقال بخشی از معوقات به سال ۹۷

 


اللهیار درباره معوقات فرهنگیان نیز گفت: معوقات کوتاه مدت در حین اجرای بودجه در سال گذشته شامل سه ماه معوقه حق التدریس از فروردین تا خرداد و دوم حق الزحمه امتحانات سال گذشته بود که هنوز باقی مانده که کمتر از  ۲۰۰ میلیارد تومان است که تا اسفند پرداخت خواهد شد.

وی افزود: پیش بینی می کنیم مجموع معوقات پرداخت نشده که از سال ۹۶ به ۹۷ منتقل شود حدود ۳۸۰ میلیارد باشد که قابل تامین است و برنامه ریزی کردیم تا خرداد ۹۷ پرداخت شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معوقات بلند مدت در آموزش و پرورش احصاء نشده است، گفت: یکی از پیشنهادات ما تشکیل کارگروهی است تا یکبار تمام مطالبات سال های گذشته احصاء و برای پرداخت آن برنامه ریزی شود.

 

جبران ساعات درسی اجرا نشده در پی تعطیلی مدارس در روزهای اخیر

 

اللهیار در پاسخ به ایسنا درباره بار مالی ناشی از تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا عنوان کرد: باید ساعات اجرا نشده به علت تعطیلی جبران شود، بار مالی زمانی ایجاد می شود که بخواهیم زمان طولانی‌تری تعطیل کنیم اما  چون تعطیلی قابل کنترل بوده، با چند دوره جبرانی مشکل برطرف می شود.

 

اعلام زمان برگزاری آزمون استخدامی پس از رایزنی‌های لازم

 

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره جزئیات برگزاری آزمون استخدامی آتی آموزش و پرورش گفت: این امر بستگی به صدور مجوز از سوی سازمان اداری و استخدامی دارد. سازمان امسال۸۲۰۰ ردیف به ما داد که آزمون مربوط برگزار، یک مقدار جذب و یک مقدار سهمیه خالی مانده از آن داریم. قصد داریم ظرفیت خالی مانده را به مجوز استخدامی آتی اضافه کنیم. پس از رایزنی های لازم  زمان قطعی برگزاری آزمون را اعلام می کنیم.

 

علل کسری بودجه آموزش و پرورش

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه زمانی رشد جمعیت دانش آموزی بالا بود و سالانه 3.5 درصد رشد را تجربه می کردیم گفت: این در حالی است که الگوی مناسبی برای توسعه کمی نیروی انسانی ارائه ندادیم و طی سال های 65 تا 73 نزدیک به 700 هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام شدند و در یک سال بیش از 100هزار نفر به استخدام در آمدند و ساختار نیروی انسانی به این سمت رفت که حتی باعث ایجاد کسری بودجه شود و این یکی از علل کسری بودجه بود.

وی افزود: یکی دیگر از اثرات تصمیمات سه دهه گذشته بازنشستگی حدود 400هزار نفر است که آن را در سال‌های آینده شاهد خواهیم بود.

 

مشکلی برای پرداخت حقوق نداریم

 


اللهیار در پاسخ به پرسشی مبنی بر نگرانی هایی از عدم تخصیص و توزیع به موقع بودجه از سوی نهادهای استانی گفت: در پرداخت حقوق مشکلی نداریم ودر تاریخ مقرر انجام می‌شود و دستگاه‌هایی که اعتبار استانی دارند در پرداخت حقوق مشکل ندارند.

وی ادامه داد: اما دغدغه هایی در بخش،"سایر" وجود دارد. دغدغه هایی داریم و قرار است کمیته ناظر در سطوح استانی و ملی تشکیل و دستورالعمل مشخصی به استان ها ابلاغ شود. این امر ناقض نقش نظارتی ما نیست و قطعا مرحله به مرحله همه استان ها را رصد می کنیم. تجربه گذشته و ظرفیت های قانونی قطعا به کمک ما خواهد آمد.

 

مشکل تاخیر در پرداخت اقساط فرهنگیان از آموزش و پرورش نیست

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره تاخیر در پرداخت اقساط فرهنگیان نیز اظهار کرد : مشکل آموزش و پرورش نیست و به نحوه عمل اقتصاد و دارایی و خزانه برمی‌گردد. این مشکل مورد اعتراض و پیگیری ماست اما در شکل گیری آن نقش نداریم  و گویا مشکل نقدینگی در خزانه وجود دارد که باعث تاخیر می‌شود.

 

صفر تا 100 بیمه تکمیلی به عهده کارمند است / طراحی الگویی بهتر برای ارائه خدمات بهتر بیمه‌ای

 

اللهیار درباره بیمه تکمیلی فرهنگیان عنوان کرد: طبق قانون دستگاه‌های دولتی حق ندارند از محل اعتبارات دولتی پرداختی داشته باشد و صفر تا صد بیمه تکمیلی به عهده کارمند است. برخی دستگاه‌ها بودجه خدمات رفاهی شان را به این امر اختصاص می‌دهند اما چون ما اعتبار رفاهی نداریم با مضایقی روبرو هستیم و پیگیریم اعتباری برای آن بگیریم.

وی از بیمه مرکزی گلایه کرد و گفت: یک میلیون و ششصد هزار نفر مشمول بیمه تکمیلی می‌شوند و نمی‌توان براحتی از آن عبور کرد. در حال طراحی الگوهایی هستیم تا شکل بهتری از بیمه را در چارچوب موجود ایجاد کنیم. امید است بیمه ها همراهی بهتری داشته باشند و اگر روزی بخواهیم از بیمه خارج شویم آنها هم با چالش مواجه می‌شوند.

الهیار افزود: سعی کردیم. امسال کمترین فشار در پرداخت سهم حق بیمه به فرهنگیان وارد و حداقل افزایش اتفاق بیافتد. تلاش می کنیم هرجا مورد نیاز هست تعهدات را بالا ببریم. این شکل بیمه مورد رضایت ما هم نیست و قطعا سال آینده شکل جدیدی ارائه خواهیم کرد.

 

تسویه حساب فوق العاده شغل و حق مسکن معلمان خارج از کشور تا پایان هفته آینده

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۷۵ درصد دانش آموزان خارج از کشور ما در ۱۷ کشور خارجی مستقر هستند عنوان کرد: درخصوص عدم پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور، تخصیص گرفته ایم و تا آخر هفته آینده در حوزه فوق العاده شغل و حق مسکن این فرهنگیان تسویه حساب خواهیم کرد. مطالبات معلمان خارج از کشور تا پایان پاییز نیز پرداخت خواهد شد.


برچسب ها: پرداخت معوقات فرهنگیان تا اسفندماه / جبران ساعات درسی اجرا نشده در پی تعطیلات اخیر، نگاهی به بودجه و کسری آموزش و پرورش در سال ۹۷، پرداخت معوقات فرهنگیان تا اسفندماه، انتقال بخشی از معوقات به سال ۹۷، اعلام زمان برگزاری آزمون استخدامی پس از رایزنی‌های لازم، علل کسری بودجه آموزش و پرورش،  
[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 07:05 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
[ سه شنبه 28 آذر 1396 ] [ 08:06 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]

ابزار های ارزشیابی توصیفی و معیار های آن

 1ـ مشاهده و ابزار های آن شامل :

* چک لیست                                          * مقیاس درجه بندی                        *واقعه نگاری

2ـ آزمون و انواع آن :

* کتبی                                    * شفاهی                                                       *عملکردی  

آزمون کتبی شامل :     الف : آزمون های عینی یا بسته پاسخ             ب: سؤالات تشریحی

آزمون عملکردی   شامل :

الف: کتبی عملکردی             ب: آزمون شناسایی                                 پ: نمونه کار

ت: انجام عملکرد در موقعیت های   شیبه سازی    

3 ـ پروژه      4 ـ خود ارزیابی(خود سنجی )       5 ـ ارزیابی دیگران ( هم سالان سنجی)               6 ـ کار پوشه

معیارهای ابزارهای ارزشیابی توصیفی

مشاهده    ( ابزار آن چک لیست است)

ـ معیار چک لیست : فهرستی از رفتارهای قابل مشاهده وسنجش با توجّه به اهداف آموزشی

ـ معیار مقیاس درجه بندی : فهرستی از رفتار ها یا ویژگی های قابل سنجش و اندازه گیری با مقیاس کمی یا کیفی

ـ معیار واقعه نگاری : ارزشیابی از آن دسته رفتارهای عاطفی و مهارتی مورد مشاهده ، که از طرق دیگر قابل اندازه گیری نیستند0

ـ معیار آزمون : از انواع آزمون ها شامل چند گزینه ای ، جور کردنی ، صحیح وغلط تشریحی ، شفاهی وعملکردی استفاده شود0

ـ معیار پروژه : فعالیت ها فرصت به کار بستن را برای دانش آموز فراهم می کند ؟

آیا فراگیران و والدین آن ها از هدف ها وانتظارات پروژه آگاه هستند؟

ـ معیار خود ارزیابی ( خود سنجی) : بخشی از مسئولیت ارزیابی برعهده ی فراگیران است0

ـ معیار ارزیابی از دیگران (هم سالان سنجی) : فراگیران سنجش از دیگران را در یک فضای یادگیری مناسب و دوستانه (مشارکتی ) انجام دهند نه رقابتی

ـ معیار کار پوشه : مجموعه ای هدفدار و منظّم از فعالیت فراگیران در زمان های متفاوت درکار پوشه نگهداری می شود.
طبقه بندی: گالری عکس،  ارزشیابی توصیفی،  عمومی، 
برچسب ها: معیارهای ابزارهای ارزشیابی توصیفی، ابزارهای ارزشیابی توصیفی، جشنواره کیفی توصیفی،  
[ سه شنبه 28 آذر 1396 ] [ 07:55 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
تدریس درس پنجم زمین پویا
علوم تجربی کلاس ششم ابتدایی

تهیه کننده : وحید لطفی-
آموزگار پایه ششم دبستان شهدای غزه کاریز


زمین پویا علوم تجربی ششم ابتدایی

طبقه بندی: دانلود ها،  درس علوم ششم ابتدایی،  پایه ششم، 
برچسب ها: تدریس درس پنجم زمین پویا، محتوای آموزشی، نرمافزار تدریس علوم تجربی، محتوای آموزشی زمین پویا، تدریس زمین پویا،  
[ سه شنبه 28 آذر 1396 ] [ 06:16 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
در این فایل پی دی اف سعی کردم تا بخشی از مطالب دستور زبان فارسی برای کلاس ششم را تهیه کنم که می توان از آن برای کلاس های تیزهوشان هم استفاده کرد .
امیدوارم که دوستان استفاده کنند و در صورت هرگونه اشکال من را راهنمایی کنند تا آن را اصلاح کنم
و من الله توفیق

دانستنیهای دستور زبان
فارسی ششم
طبقه بندی: دانلود ها،  پایه ششم، 
برچسب ها: دانستنیهای دستور زبان فارسی ششم، دانلود دستور زبان فارسی، مطالب تیزهوشان، فارسی ششم تیزهوشان،  
[ شنبه 25 آذر 1396 ] [ 09:40 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
معلم مدرسه ای در شهرستان بویین زهرا، برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزش خارج از وقت کاری در بیمارستان حاضر شده 
و تدریس می کند.

به گزارش هارپی نیوز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش بویین زهرا، این اقدام پسندیده را الناز سیدپور معلم کلاس چهارم مدرسه ستایش روستای رحمت آباد از توابع بخش دشتابی شهرستان بویین زهرا با همراهی مدیر و معاون آموزشی مدرسه انجام داده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: تدریس این معلم در بیمارستان، خارج از وقت کاری خود جهت جلوگیری از افت تحصیلی یکی از دانش آموزانش صورت گرفته است.
سالار قاسمی با قدردانی از این معلم و سایر فرهنگیان استان بابت تلاش های خود در راه تعلیم و تربیت دانش آموزان، اظهار کرد: همه معلمان افرادی ایثارگر، دلسوز و فرهیخته هستند که بدون حضور و تلاش آنان ساختن آینده ای بهتر برای میهن اسلامی ممکن نیست.
شهرستان بویین زهرا به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب شرقی استان قزوین قرار دارد.
استان قزوین دارای 15هزار و 800 فرهنگی و همچنین هشت هزار بازنشسته فرهنگی است.


برچسب ها: اقدام زیبا و تحسین برانگیز یکی از معلمان خانم، جلوگیری از افت تحصیلی، معلم ایثارگر،  
[ جمعه 17 آذر 1396 ] [ 06:55 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان گفت: تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی مسکن و تسهیلات مرابحه ۱۵۰ میلیون ریالی به فرهنگیان اعطا می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛   "خیراله خیرایی" گفت: این تسهیلات در راستای انعقاد تفاهم‌نامه‌ی همکاری فی‌مابین وزارت آموزش و پرورش با بانک ملی پرداخت می‌شود و بر اساس آن در شهر‌های زیر ۲۰۰ هزار نفر تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال و در شهر‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان‌ها تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: اعطای وام احداث یا خرید مسکن، با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله خواهد بود و در صورت دریافت وام احداث مسکن، بازپرداخت اقساط از ۱۰ سال به ۱۲ سال افزایش می‌یابد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان لرستان، گفت: اعتباری بالغ‌بر ۳۰۰ میلیارد ریال بین مناطق و شهرستان‌های استان توزیع خواهد شد و فرهنگیان از هفته آینده می‌توانند برای دریافت این تسهیلات مراجعه کنند.

وی افزود: تسهیلات مسکن با اولویت بانوان فرهنگی سرپرست خانوار، فرهنگیان فاقد مسکن بالای ۲۰ سال سابقه، فرهنگیان فاقد مسکن بین ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه و فرهنگیان فاقد مسکن زیر ۱۰ سال سابقه توزیع خواهد شد.

خیرایی در ادامه گفت: تسهیلات مرابحه فرهنگیان هم از ۵۰ میلیون ریال شروع و سقف آن تا ۱۵۰ میلیون ریال خواهد بود.


برچسب ها: ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات مسکن به فرهنگیان پرداخت می شود، اعطای وام احداث یا خرید مسکن، تسهیلات مسکن به فرهنگیان، باشگاه خبرنگاران جوان، تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی مسکن،  
[ چهارشنبه 15 آذر 1396 ] [ 05:28 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور۱۰ درصد است، گفت: این رقم در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دنیا ۱۵ الی ۲۵ درصد است.

فریده اولادقباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ایده استانی شدن بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال آتی گفت: وزارت آموزش و پرورش در سال 96 در حدود 6 هزار میلیارد تومان کسری بودجه  داشت زیرا 95 درصد اعتبارات صرف حقوق همکاران می‌شود؛ بدین معنا که بودجه وزارت آموزش و پرورش به هزینه‌های جاری اختصاص می‌یابد بنابراین با این اوصاف بودجه‌ای برای هزینه های عمرانی در وزارتخانه باقی نمی‌ماند.

آموزش و پرورش در اولویت بودجه استانی کشور قرار بگیرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر آموزش و پرورش در بودجه استانی کشور در اولویت قرار بگیرد، اقدامی موثر است؛ تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش در اولویت  بودجه عمومی هیچ کدام از دولت‌ها نبوده است.

اولادقباد افزود: تخصیص بودجه استانی آموزش و پرورش و ادارات کل آموزش و پرورش در اولویت کار استانداران قرار بگیرد تا بتوان بودجه آموزشی را به نحو مناسبی تخصیص داد؛ بنابراین اگر بودجه وزارت آمورش و پرورش به صورت استانی تعیین شود باید علاوه بر پوشش هزینه‌های جاری آموزش و پرورش، نوسازی و مقاوم سازی مدارس نیز از منظر عمرانی در دستورکار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه سهم وزارت آموزش و پرورش از بودجه عمومی کشور 10 درصد است،گفت: سهم آموزش و پرورش در بسیاری از کشورهای توسعه یافته دنیا 15 الی 25 درصد است.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حقوق همکاران حق التدریس باید برمبنای تزریق بودجه استانی آموزش و پرورش عملیاتی شود، یادآورشد: اگر بودجه آموزش و پرورش در  استان ها در  اولویت قرار  نگیرد، به طور حتم وزارت آموزش و پرورش متضرر خواهدشد.


برچسب ها: سهم آموزش و پرورش از بودجه عمومی در ایران ۱۰ درصد، حقوق همکاران حق التدریس، بودجه استانی آموزش و پرورش،  
[ چهارشنبه 15 آذر 1396 ] [ 05:26 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]

 

با سلام خدمت همکاران خوبم

با توجه به اینکه در ریاضی پایه ششم ابتدایی با کسر ها و اعداد اعشاری و درصد و آمار و احتمال بیشتر سروکار داریم  نرم افزاری ساده را برای شما دوست عزیز قرار دادم تا  ان شا ا... مفید برای شما  باشد و توانسته باشم برای شما معلم زحمت کش خدمتی کرده باشم .

 

از دانلود این نرم افزار پشیمون نمی شید . 

 

دانلود
طبقه بندی: دانلود ها، 
برچسب ها: دانلود نرم افزارریاضی، بهترین نرم افزار، نرم افزار ostad mee،  
[ سه شنبه 14 آذر 1396 ] [ 04:14 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]


مرگ دهقان فداکار : برخی رسانه ها مدعی شدند دهقان فداکار شب گذشته دار فانی را وداع گفته است.

481854 137 مرگ دهقان فداکار + عکس و جزئیات درگذشت ریزعلی خواجوی

دهقان فداکار درگذشت

ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز درگذشت.ریزعلی خواجوی دهقان فداکار عصر روز یکشنبه پنجم آذرماه از شهر میانه به این بیمارستان انتقال یافت که در بدو ورود، در بخش آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفت.وی که با علائم بیماری ذات الریه و کاهش هوشیاری در بخش آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفته بود درگذشت.

D8AFD987D982D8A7D986 D981D8AFD8A7DAA9D8A7D8B1 مرگ دهقان فداکار + عکس و جزئیات درگذشت ریزعلی خواجوی


بیوگرافی دهقان فداکار( ریزعلی خواجوی )

متولد سال ۱۳۰۹،میانه،دهقان فداکار. در سال ۱۳۸۵ در سومین همایش اعطای تندیس ملی فداکاری از وی تجلیل شد .

تاریخ تولد، محل تولد دهقان فداکار

در سال ۱۳۰۹ خورشیدی در میانه به دنیا آمد.

شهرت ، كنیه و لقب:

شهرت: ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار

مشخصات فردی:

همیشه کت و شلوار می‌پوشد، کلاهی به سر می‌گذارد و عصایی او را در راه رفتن همراهی می‌کند. لبخند شیرینی بر لب دارد و از مصاحبه استقبال می‌کند.

ریزش کوه:

وی در سال ۱۳۴۱ دهقان جوانی بود که در یک شب سرد پاییزی زمانی که به سمت زمین کشاورزی خود می‌رفت متوجه ریزش کوه ‌شد .او ناگهان یاد ده‌ها مسافر بی‌گناه و کودکان معصوم درون قطار افتاد.

فداکاری:

یک فانوس و یک اسلحه شکاری به همراه داشت. به سرعت به طرف ایستگاه دوید؛ اما قطار حرکت کرده بود و اگر وارد تونل می‌شد، راننده بدون دید کافی، حتما با سنگ‌های انباشته روی ریل برخورد می‌کرد و فاجعه‌ای بزرگ به بار می‌آمد. در آن شب بارانی، لباسش را درآورد و به زحمت آتش زد. قطار ایستاد، ولی پرسنل قطار با تصور ایجاد مزاحمت از سوی وی،او را به شدت کتک زدند.
ریزعلی، جان نزدیک به هشتصد نفر را نجات داد و داستانش را همگی خوانده‌ایم، ولی انگار یادمان رفته که در مقابل ریز و درشت رویدادهای دوروبرمان، می‌توانیم همچون «دهقان فداکار»، واقعه را پیش از وقوع چاره سازیم، شاید دریغ می‌ورزیم، شاید باورمان به نیکی کم شده ،شاید نقش اجتماعی‌مان را فراموش کرده‌ایم و شاید اصلا یادمان رفته که فداکاری چیست!
گویا، ذهنمان را بیشتر درگیر املای «خواجوی» کردیم تا بزرگ منشی «ریز علی». شاید بهتر باشد که یک بار دیگر کتاب سوم ابتدایی را بخوانیم!


برچسب ها: دهقان فداکار درگذشت، دهقان فداکار، مرگ دهقان فداکار، ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار،  
[ یکشنبه 12 آذر 1396 ] [ 08:15 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
وقتی امسال به درس فداکاران برای تدریس رسیدم  خبری را شنیدم که خیلی ناراحتم کرد .بله دهقان فداکار در بستر بیماری در بیمارستان تبریز بستری است .
فکری به ذهنم رسید که برای این انسان شریف و ایثار گر کاری بکنم هرچند که کوچک باشد و با دانش آموزانم چند نقاشی و پیام زیر را کشیدیم وبه او هدیه می کنیم.طبقه بندی: اخبار آموزش و پرورش،  عمومی، 
برچسب ها: دهقان فداکار، دهقان فداکار در بستر بیماری، ابراز محبت و همدردی با ریزعلی خواجوی، ریزعلی خواجوی،  
[ جمعه 10 آذر 1396 ] [ 07:57 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش از ارائه طرحی به شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش به منظور افزایش ماندگاری معلمان عشایری خبرداد .
به گزارش شمانیوز: رضوان حکیم زاده، درباره اقدامات انجام شده پیرامون ماندگاری معلمان عشایر اظهارکرد: معلمانی که در عشایر تدریس می‌کنند جزو سخت‌کوش‌ترین‌ها و زحمت ‌کش‌ترین‌ها هستند و در کلاس‌های چندپایه، اغلب نوآموزان پیش دبستانی را نیز تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی افزود: اما باید برای جذب و نگهداشت این معلمان اقداماتی انجام دهیم و حتما برای آن برنامه‌ریزی داشته باشیم.

معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه شورای معاونان وزارتخانه از ما خواسته بود طرحی را در این زمینه ارائه دهیم گفت: یکی از پیشنهادات ما این بود که از میان فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه عشایر سهمیه‌ای را برای ورود به عرصه معلمی در عشایر در نظر بگیریم تا معلمان آگاه که تجربه زیست در عشایر را دارند جذب کنیم. این طرح دارای مزیت‌هایی است از جمله آنکه دیگر معلمان ما با گذشت زمان درخواست انتقالی نمی‌دهند و ماندگاری بیشتر در منطقه محل خدمت خود دارند.

حکیم زاده با بیان اینکه در حال حاضر حدود 6100 مدرسه عشایر در سطح کشور داریم و بیش از 180 هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند عنوان کرد: برای اداره این مدارس، نزدیک به 17 هزار نیروی انسانی ارائه خدمت می‌کنند. یکی دیگر از برنامه‌هایی که دنبال می کنیم پیگیری اختصاص حق سختی کار برای معلمان عشایر است. این معلمان در بخشی از سال کوچ می‌کنند و شرایط آنها با معلمان دیگر متفاوت است.

به گفته وی در قانون برنامه ششم توسعه برای ارتقای آموزش و پرورش عشایری 137 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و امیدواریم بتوانیم اعتبارات بیشتری جذب کنیم.


برچسب ها: خبر خوش برای معلمان مناطق محروم، خبر خوش، معلمان مناطق محروم، خبر خوش برای معلمان، مناطق محروم، معلمان عشایر، حق سختی کار برای معلمان عشایر،  
[ جمعه 10 آذر 1396 ] [ 09:48 قبل از ظهر ] [ وحید لطفی ]

دوره شمیم دانش « (آموزه ­ها و معارف قرآنی)»

 ضمن خدمت

دوره شمیم دانشتاریخ آزمون
ضمن تشکر از شرکت گسترده فرهنگیان در دوره آموزه ها و معارف قرآنی «شمیم دانش»،
به اطلاع می رساند این دوره با کد دوره 99506146 و 28 ساعت آموزشی، با مشارکت رادیو قرآن و موسسه آموزش نیروی انسانی شهید مهدوی، از 15 مهر شروع شده و تا 8 دی ماه ادامه خواهد داشت.

    از تاریخ شنبه 6 آبان ماه، افرادی که در این دوره ثبت نام کرده باشند، میتوانند پس از ورود به سامانه LTMS ضمن خدمت آموزش و پرورش، و انتخاب دوره و از طریق کلیک بر روی "ورود به کلاس"، محتوای دوره را از سامانه اختصاصی این دوره به نشانی http://edu.mahdavi.ir دریافت کنند.   (برای اولین بار حتما می بایست از سامانه LTMS به محتوای دوره دسترسی پیدا کنید)
    در سامانه اختصاصی این دوره، میتوانید علاوه بر دریافت محتوای صوتی پخش شده از رادیو قرآن، خلاصه محتوای متنی را نیز دریافت نمایید.
    محتوای این دوره از 4 موضوع «ادبیات داستانی»، «حفظ سوره ق»، «سبک زندگی قرآنی» و «زبان قرآن و مفاهیم» تشکیل می شود و هر موضوع در 24 درس (12 هفته) و در مجموع 96 جلسه ارایه می شود.
    این دوره، شامل یک آزمون نهایی و دو آزمون مستمر به شرح جدول زیر می باشد.

نوبت آزمون

شماره درس از موضوعات چهارگانه

شماره جلسات در سامانه

تاریخ آزمون

درصد نمره آزمون در نمره نهایی

اول

درس 1 تا 8

جلسه 1 تا 32

22 تا 26 آبان

25%

دوم

درس 9 تا 16

جلسه 33 تا 64

20  تا 24 آذر

25%

نهایی

تمام دروس

تمام جلسات

18 تا 22 دی

40%

برای آماده سازی دانش پذیران برای شرکت در آزمون اصلی، آزمونهای آزمایشی نیز به تناوب برگزار خواهد شد. زمان های برگزاری این آزمونها در سامانه اختصاصی این دوره، اطلاع رسانی خواهد شد. ده درصد از نمره پایانی دانش پذیران برای فعالیت در دوره آموزشی (مشاهده جلسات آموزشی، شرکت در آزمونهای آزمایشی و ...) می باشد.
    برای طرح سوالات فنی، می توانید به صورت آنلاین از طریق پشتیبان های فنی یا تماس با 43313-021 اقدام فرمایید.منبع: kilikmadrase.ir

برچسب ها: ضمن خدمت فرهنگیان، دوره شمیم دانش، رادیو قرآن و موسسه آموزش نیروی انسانی شهید مهدوی، دوره شمیم دانش « (آموزه ­ها و معارف قرآنی)»،  
[ دوشنبه 6 آذر 1396 ] [ 08:23 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


هیچ چیزی را نمی توان به کسی یاد داد، ولی می توان به او کمک کرد تا پاسخ ها را از درون خود بیابد....

با سلام وحید لطفی هستم آموزگار پایه ششم شهرستان تایباد
ورودی سال 85 به مرکز تربیت معلم علامه طباطبایی سبزوار هستم و در سال 87 به عنوان سهمیه شهرستان باخرز کار خود را شروع کردم و بعد از 3 سال به تایباد منتقل شدم و تا کنون در شهرستان تایباد مشغول به کارم .
در طول خدمت در همه پایه ها تدریس کردم و در چند سال اخیر فقط در کلاس ششم مشغول خدمت هستم .
معلم نمونه شهرستان تایباد با 11 سال سابقه در سال 97-96

گر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


  • paper | وب تکاب بلاگ | خرید رپورتاژ بک لینک
  • صحاب | فروش بک لینک ارزان
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات