ت مثل تایباد ... ت مثل تربیت...(کلاس ششم)
درباره ششم ابتدایی،روشهاوالگوهای تدریس،ششم،کار وفناوری ششم،تفکر و پژوهش ششم،فارسی ،کتاب جدید التالیف ،ریاضی،علوم،مطالعات اجتماع 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره حذف آزمون نمونه دولتی و استعداد های درخشان چیست؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نجفی مشاور رییس جمهور در خصوص گزینه های رییس جمهور برای وزارت خانه های وزرش , ارشاد و آموزش و پرورش گفت: رییس جمهور در نظر دارند روز یک شنبه فرد مورد نظر را برای این وزارت خانه ها به مجلس معرفی کنند.
نجفی : صالحی امیری و سلطانی فر برای وزارت «ارشاد» و «ورزش» ، یکشنبه به مجلس معرفی می شوند/ من و دانش آشتیانی، گزینه های اصلی آموزش و پرورش هستیم/ برای بررسی های بیشتر مشکلات وزارتخانه از رییس جمهور وقت گرفته ام، تا فردا همه چیز قطعی می شودمحمد علی نجفی مشاور رییس جمهور در مصاحبه با «انتخاب» از معرفی صالحی امیری و سلطانی فر به عنوان وزرای ارشاد و ورزش خبر داد.

وی در خصوص گزینه های رییس جمهور برای وزارت خانه های وزرش , ارشاد و آموزش و پرورش گفت:  رییس جمهور در نظر دارند روز یک شنبه فرد مورد نظر را برای این وزارت خانه ها به مجلس معرفی کنند.

او همچنین خبر داد که گزینه مورد نظر رییس جمهور برای وزارت ارشاد آقای صالحی امیری و برای وزارت ورزش و جوانان آقای سلطانی فر است.

نجفی ضمن تاکید بر قطعی شدن دو گزینه فوق اذعان داشت که در مورد وزارت  آموزش پرورش گزینه ها هنوز قطعی نیست اما در میان گزینه های رییس جمهور نام خودش و آقای دانش آشتیانی دیده میشود.

او اظهار داشت که من برای بررسی های بیشتر مشکلات وزارت خانه از رییس جمهور وقت گرفته ام؛ اما تا فردا بعد از ظهر تصمیمات نهایی گرفته میشود.

پیشینه ی گزینه های وزارت

به گزارش انتخاب، سید رضا صالحی امیری سیاست‌مدار و فعال علمی و فرهنگی ایرانی و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران است. او در آغاز کار دولت حسن روحانی، هفتاد روز سرپرست وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران بود. وی از حلقه و نزدیکان حسین روحانی در ایام ریاست بر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص بوده و بعد از انتخابات نیز، از همراهان رییس جمهور بوده است.

مسعود سلطانی‌فر، سیاست‌مدار اصلاح طلب، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عضو غیرموظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، عضو سابق فراکسیون اصلاح طلبان چهارمین دورهشورای اسلامی شهر تهران و از اعضایحزب اعتماد ملی است. وی معاون اسبقسازمان تربیت بدنی، قائم‌مقام مصطفی هاشمی‌طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال (در سال‌های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵) و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

وی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و سابقه همکاری با حسن روحانی را داراست و به عنوان مسئول کمیته ورزش روحانی فعالیت کرده است. سلطانی‌فر به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نیز انتخاب شده بود که پس از رفتن به میراث فرهنگی از شورای شهر تهران استعفا کرد.

وی در دوره‌ای که تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ راه یافت و هنگامی که دولت اصلاحات تازه روی کار آمده بود، قائم‌مقام مصطفی هاشمی طبا شد.

نجفی نیز رییس سازمان گردشگری دولت یازدهم و البته وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت آموزش و پرورش بود که فقط به خاطر کمبود یک رای موفق نشد از مجلس نهم رای اعتماد کسب کند.  او در حال حاضر مشاور امور اقتصادی رئیس جمهور ایران، عضو شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری و عضو شورای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی جمهوری اسلامی ایران است. 
منبع: انتخاب

برچسب ها: نجفی : صالحی امیری و سلطانی فر برای وزارت «ارشاد» و «ورزش»، یکشنبه به مجلس معرفی می شوند، وزیر پیشنهادی، نجفی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، نجفی محبوب فرهنگیان،  
[ جمعه 30 مهر 1395 ] [ 09:01 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
مدیر جدید آموزش و پرورش تایباد مشخص شد

مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش تایباد باحضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش تایبادخبر، امروز ۲۷ مهرماه مراسم تودیع و معارفه ریاست آموزش و پرورش تایباد باحضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و مسئولین شهرستان تایباد در محل نمازخانه اداره آموزش و پرورش تایباد برگزار شد.

در این مراسم مصطفی اسدی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از تلاش و زحمات عباس عباسی در مدت سه سال نشستن بر کرسی ریاست آموزش و پرورش تایباد تقدیر و محمود آریامنش را بعنوان مدیر  جدید آموزش و پرورش تایباد معرفی کرد.
طبقه بندی: اخبار آموزش و پرورش،  شهر من تایباد (طیبات)، 
برچسب ها: مدیر جدید آموزش و پرورش تایباد مشخص شد،  
[ چهارشنبه 28 مهر 1395 ] [ 06:18 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]

به گزارش هشدارنیوز وزارت آموزش و پرورش نیز در نامه شماره۱۲۳۷۸۸_۱۳۹۴/۰۶/۲۵ دستورالعمل اجرای طرح رتبه بندی را جهت اجرا به ادارات کل و نواحی و مناطق ابلاغ نمود .

در بند۱ مصوبه مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل در رتبه بندی معلمان شامل: آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان امور تربیتی، مشاوران، مراقبان بهداشت، مدیران و معاونان مدارس و مجتمع های آموزشی و تربیتی ذکر شده است .

 بنا به گفته های مسئولان وزارت حدود  ۸۰۰ هزارنفر در مهرماه سال ۱۳۹۴مشمول طرح رتبه بندی شده اند .

 در بند ۲ اعتبار مورد نیاز طرح برای سال ۱۳۹۴مبلغ  ۱۳۵۰میلیارد تومان و در بند ۳ اعتبار مورد نیاز برای سال ۱۳۹۵ مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است و مقرر شده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوربودجه آن را تامین کند .

 با توجه به مصوبات هیات وزیران و ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش و طرز اجرای رتبه بندی در مهرماه سال ۱۳۹۴نتایج زیربه دست می آید:

الف. میانگین افزایش دریافتی مشمولین طرح در نیمه دوم سال ۱۳۹۴برای هر نفر ماهانه مبلغ ۲۸۱هزار تومان بوده است .

 ب. میانگین افزایش دریافتی مشمولین طرح در نیمه دوم سال ۱۳۹۵ برای هر نفر ماهانه ۷۳۰هزارتومان می باشد .

با عنایت به اینکه مبلغ مورد نظر برای سال ۱۳۹۵تامین شده است ؛ وزارت آموزش و پرورش تاکنون اجرای مرحله دوم طرح رتبه بندی را به تعویق انداخته است .

مسئولین وزارت آموزش و پرورش درموارد مختلف کمبود اعتبار را دلیل عدم رسیدگی مناسب به بهبود وضعیت معیشتی معلمان عنوان می کنند! حال با توجه به اینکه اعتبار مورد نیاز طرح رتبه بندی معلمان تامین شده است، تعلل وزارت متبوعه در اجرای مرحله دوم طرح بیش از این پذیرفتنی نیست و بایستی هرچه سریع تر طبق مصوبات قانونی از اول مهرماه سال۱۳۹۵ آن را اجرا نمایند .

همچنان که وزیر محترم از معلمان انتظار دارد قانون و مقررات را اجرا نمایند و در چارچوب قانون عمل کنند ؛ معلمان نیز از وزیر انتظار دارند به مصوبات قانونی پای بند باشند و بدون کم وکاست در چارچوب قانون عمل کنند و این عدم پای بندی مسئولان به قوانین موجب دلسردی معلمان شده و در درازمدت لطمات جبران ناپذیری به آموزش خواهد زد!

معلمان همچنان منتظر اجرای مرحله دوم رتبه بندی هستند...


برچسب ها: معلمان همچنان منتظر اجرای مرحله دوم طرح رتبه بندی فرهنگیان هستند !، مرحله دوم رتبه بندی، مهرماه 95، استیضاح وزیر،  
[ چهارشنبه 28 مهر 1395 ] [ 06:11 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]

معلمان موفق و نا موفق


ده  ویژگی معلمان امروزی  از دیدگاه یونسكو:

1-    معلمان موفق امروزی  آماده اند بگویند : ما نمی دانیم اما  با هم می آموزیم.

2-   معلمان امروزی می دانند: در وهله نخست معلم دانش آموزان هستند، نه معلم كتب درسی.

3-  معلمان فقط عرضه كنندگان دانش نیستند، بلكه تسهیل گر روند یادگیری اند.

4-    معلمان  موفق امروزی می دانند: اثر گذاری بردانش آموزان بی انگیزه نیز  از اهداف مهم آنهاست.

5-  معلمان  موفق امروزی می دانند: زنگ تفریح و بازی حق مسلم كودكان است.

6-  معلمان  موفق امروزی می دانند برداشتن دیوارهای میان كلاس درس و جامعه از اهداف آنهاست.

7-  معلمان  موفق امروزی می دانند كلید قرن اخیر یادگیری مداوم است

8-  معلمان  موفق امروزی می دانند باید فرصت های مناسب برای احساس امنیت در دانش آموزان فراهم نمایند.

9-   معلمان  موفق امروزی می دانند سهم هر دانش آموز از یادگیری اهمیت دارد.

10-  معلمان موفق امروزی می دانند آنها علاوه برنیازهای علمی نیازهای معنوی واخلاقی را باید مد نظر قرارمی دهند.


[ سه شنبه 27 مهر 1395 ] [ 07:44 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


هیچ چیزی را نمی توان به کسی یاد داد، ولی می توان به او کمک کرد تا پاسخ ها را از درون خود بیابد....

با سلام وحید لطفی هستم آموزگار پایه ششم شهرستان تایباد
ورودی سال 85 به مرکز تربیت معلم علامه طباطبایی سبزوار هستم و در سال 87 به عنوان سهمیه شهرستان باخرز کار خود را شروع کردم و بعد از 3 سال به تایباد منتقل شدم و تا کنون در شهرستان تایباد مشغول به کارم .
در طول خدمت در همه پایه ها تدریس کردم و در چند سال اخیر فقط در کلاس ششم مشغول خدمت هستم .
معلم نمونه شهرستان تایباد با 11 سال سابقه در سال 97-96

گر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


  • paper | وب تکاب بلاگ | خرید رپورتاژ بک لینک
  • صحاب | فروش بک لینک ارزان
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic