ت مثل تایباد ... ت مثل تربیت...(کلاس ششم)
درباره ششم ابتدایی،روشهاوالگوهای تدریس،ششم،کار وفناوری ششم،تفکر و پژوهش ششم،فارسی ،کتاب جدید التالیف ،ریاضی،علوم،مطالعات اجتماع 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره حذف آزمون نمونه دولتی و استعداد های درخشان چیست؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

خود ارزش یابی

تعریف:خود ارزش یابی روندی است که دانش اموز به وسیله ی ان اطلاعات جمع اوری می کند و براساس یادگیری خود،نتیجه گیری می کند. خودارزش یابی ،ارزش یابی های خود دانش اموزان از پیشرفت شخصی خویش در دانش،مهارت ها،فرایندها و یا نگرش ها است. خودارزش یابی باعث می شود دانش اموز به اگاهی بیشتر و درک درستی از خود در جایگاه یادگیرنده دست یابد.

هدف: از خودارزش یابی می توان در موارد زیر استفاده کرد: 1- کمک به دانش اموزان برای پذیرفتن مسئولیت بیشتر و مالکیت یادگیری خویش.2- ارائه ی بینش ها و اطلاعاتی که دانش اموزان را قادر می سازد به تصمیم گیری درباره ی یادگیری خود بپردازند و اهداف شخصی یادگیری را تنظیم کنند.3- تمرکز بر فرایند و نتایج یادگیری.4- کمک به دانش اموزان در جهت نقد کار خود.5- کمک به دانش  اموزان در درونی کردن ویژگی ها یا معیارهای کار با کیفیت دانش اموزی.

ویژگی ها:1- توسعه ی توانایی فراشناختی را بالا می برد(توانایی تفکر انتقادی در استدلال خود).2- ممکن است شامل مشاهده ی درون گرا ،ارزش یابی نتیجه و یا ازمون باشد.3- ممکن است شامل نظرسنجی های نگرش،پرسش نامه های علاقه مندی و مجلات شخصی باشد.4- شامل پرسش هایی مانند<<چگونه می توانم بهتر یاد بگیرم؟>>باشد.5- استفاده می شود تا تعیین کند که ایا اعتقادات دانش اموز درباره ی عملکرد خویش،با عملکرد واقعی مشاهده شده توسط معلم،مطابقت دارد؟

روش استفاده از خودارزش یابی توسط معلم:1- به دانش اموزان کمک می کند نحوه ی تفکر بریادگیری را درک کنند.2- زمان و فرصت ها را برای خودارزش یابی فراهم می کند. 3- سوالات را طراحی می کند و یا ابزار خودارزش یابی را انتخاب می کند.4- می تواند از خودارزش یابی دانش اموزبرای تعیین تغییرویا رشددر نگرش،ادراکات وموفقیت دانش اموزان استفاده کند.

ملاحظات:

1- در جهت مقایسه ی دیدگاه دانش اموز و معلم از عملکرد مورد انتظار و معیار ارزش یابی برای مشاهده ی تشابه ان ها استفاده می شود.2- به تدریج در حین استفاده ی دانش اموزان از این روند در فعالیت های روزانه توسعه می یابد.3- می تواند در همه ی سطوح توانایی به دانش اموزان کمک کند،رشد شخصی را از طریق مقایسه با کار قبلی خود مشاهده کنند.
طبقه بندی: ارزشیابی توصیفی،  پایه چهارم،  پایه سوم،  پایه دوم،  پایه اول، 
برچسب ها: خود ارزشیابی، ابزار های ارزشیابی توصیفی، ویژگی ها هدف ها ملاحظات،  
[ جمعه 17 آذر 1391 ] [ 08:25 قبل از ظهر ] [ وحید لطفی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


هیچ چیزی را نمی توان به کسی یاد داد، ولی می توان به او کمک کرد تا پاسخ ها را از درون خود بیابد....

با سلام وحید لطفی هستم آموزگار پایه ششم شهرستان تایباد
ورودی سال 85 به مرکز تربیت معلم علامه طباطبایی سبزوار هستم و در سال 87 به عنوان سهمیه شهرستان باخرز کار خود را شروع کردم و بعد از 3 سال به تایباد منتقل شدم و تا کنون در شهرستان تایباد مشغول به کارم .
در طول خدمت در همه پایه ها تدریس کردم و در چند سال اخیر فقط در کلاس ششم مشغول خدمت هستم .
معلم نمونه شهرستان تایباد با 11 سال سابقه در سال 97-96

گر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


  • paper | وب تکاب بلاگ | خرید رپورتاژ بک لینک
  • صحاب | فروش بک لینک ارزان
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic