ت مثل تایباد ... ت مثل تربیت...(کلاس ششم)
درباره ششم ابتدایی،روشهاوالگوهای تدریس،ششم،کار وفناوری ششم،تفکر و پژوهش ششم،فارسی ،کتاب جدید التالیف ،ریاضی،علوم،مطالعات اجتماع 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره حذف آزمون نمونه دولتی و استعداد های درخشان چیست؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش خبر داد:

خداحافظ پیک های نوروزی !

عاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش از حذف پیک نوروزی خبر داد و گفت در نوروز سال آینده داستان‌نویسی جایگزین این پیک‌ها خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی به نقل از پانا ، رضوان حکیم زاده در نشست خبری امروز که در قالب تشریح برنامه های جدید نوروزی برای دانش آموزان برگزار شد ضمن تشکر از وزیر آموزش و پرورش برای بازگرداندن فرصت کودکی به کودکان با تصمیم اخیر خود مبنی بر حذف آزمون های خاص اظهار کرد: داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی جایگزین پیک های نوروزی می شود.

وی ادامه داد: ۷.۵ میلیون دانش آموز دوره ابتدایی ۷.۵ میلیون داستان و کتاب به عنوان هدف در معاونت ابتدایی مورد توجه است.

حکیم زاده بیان کرد: با توجه به شرایط خاص کودکان و بحث تعطیلات نوروزی، دانش آموزان با فعالیت های یادگیری فاصله می گیرند و این موضوع برای تقویت مهارت های آنها در طول سال تحصیلی کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: در طول سال های گذشته پیک نوروزی و شادی برای کودکان دورشدن از مدرسه را در پی داشت و تولید پیک نوروزی از شکل متمرکز و کشوری به شکل استانی، منطقه ای و مدرسه ای کار شد اما چالش هایی تولید و انجام این پیک ها ادامه داشت.

وی اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته پیک های نوروزی در تعمیق و تثبیت اطلاعات دانش آموزان نقشی نداشتند و باعث می شدند خانواده ها درگیر چگونگی انجام آن باشند.

حکیم زاده بیان کرد: با توجه به این موضوع در سال ۹۲ و ۹۳ طبق دستورالعمل جدید زمینه ها و فرصت های یادگیری در محیط طبیعی شاد و بانشاط مورد تاکید قرار گرفت و استان ها برنامه هایی برای توانمندسازی معلمان داشتند تا فعالیت های یادگیری را طراحی کنند و از تولید متمرکز پیک نوروزی و ارسال آن ها به مدارس خودداری کنند.

وی تصریح کرد: این موضوع چالش ایجاد می کرد و همه معلمان در مناطق کمتر برخوردار امکان نداشتند از پیک نوروزی استفاده کنند، بنابراین باید فعالیت هایی را جایگزین می کردند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: امسال تصمیم داریم که با توجه به اهمیت اساسی فعالیت داستانی در پرورش قدرت تخیل و آموزش ارزش ها، بستر مناسبی برای آشتی دادن کودکان به داستان خوانی، داستان گویی و داستان نویسی در قالب فعالیت نوروزی ایجاد کنیم.

حکیم زاده اظهار کرد: یکی از قالب های اصلی که خدا در قرآن برای بیان حقایق هستی و ارزش ها استفاده کرده است نقل قصه است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت اموزش و پرورش افزود: کودکان امروز به واسطه درگیری بیش از حد به فعالیت های الکترونیکی فرصت زیادی برای داستان ندارند که این موضوع یک چالش اساسی است.

وی عنوان کرد: هدف ما از انتخاب این فعالیت عمده این است که داستان را جایگزین پیک کنیم. این موضوع در جهت متناسب کردن فعالیت های عید با اقتضائات عید است. هدف این موضوع توسعه و ترویج داستان و تقویت مهارت خوانداری، شنیداری و گفتاری دانش آموزان است.

حکیم زاده عنوان کرد: پرورش خلاقیت و قوه تخیل و ابتکار دانش آموزان، محور قرار گرفتن و به رسمیت شناختن حق هدایت و راهبری از جمله اهداف این فعالیت خواهد بود.

وی به ویژگی های این فعالیت یادگیری که در جهت هدفمند کردن فعالیت های دوره ابتدایی است، گفت: این فعالیت متناسب با رشد جوانب عقلانی، عاطفی و اجتماعی است و استقلال و ابتکار عمل دانش آموز را محور قرار می دهد و در عین حال به آداب و رسوب محلی نیز توجه می شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش افزود: این طرح متناسب با شرایط ایام تعطیل خواهد بود که باید معلمان به دانش آموزان کمک کنند تا در کنار استفاده از فرصت بازدید و تفریح، از تعطیلات نوروزی لذت ببرند.

حکیم زاده بیان کرد: قالب و چارچوب این فعالیت خواندن کتاب داستان و تهیه خلاصه کتاب است. در این صورت دانش آموزان روایت گر، داستان خوان و داستان نویس خواهیم داشت

وی همچنین اضافه کرد: دانش آموزان باید یاد بگیرند که نام کتاب خوانده شده، نام نویسنده و انتشارات کتاب را یادداشت کنند تا به مهارت مستند دانش آموزان کمک شود.

وی تاکید کرد: دانش آموزان می توانند گزارش دید و بازدید، سفر و گردش را در قالب روایت گونه بنویسند و خاطره و داستان خود را نقد همچنین صدای خود را ضبط کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای هدایت این موضوع نیازمند کمک معلمان ابتدایی و راهبری تربیتی مدیران مدارس هستیم.

حکیم‌زاده تصریح کرد: ما تمایل داریم به سمت فعالیت هایی حرکت کنیم که مهارت آموزی را تقویت کنیم.

وی در خصوص جبران آموزشی تعطیلات ایام سال در ایام نوروز، افزود: نوروز فرصت مناسبی برای جبران خلا ایجاد شده نیست و از معلمان درخواست شده در طی سال و ایامی غیر از نوروز این خلاء را جبران کنند.


برچسب ها: خداحافظ پیک های نوروزی !، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش، حذف پیک نوروزی، تعطیلات ایام سال در ایام نوروز،  
[ سه شنبه 24 بهمن 1396 ] [ 07:25 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


هیچ چیزی را نمی توان به کسی یاد داد، ولی می توان به او کمک کرد تا پاسخ ها را از درون خود بیابد....

با سلام وحید لطفی هستم آموزگار پایه ششم شهرستان تایباد
ورودی سال 85 به مرکز تربیت معلم علامه طباطبایی سبزوار هستم و در سال 87 به عنوان سهمیه شهرستان باخرز کار خود را شروع کردم و بعد از 3 سال به تایباد منتقل شدم و تا کنون در شهرستان تایباد مشغول به کارم .
در طول خدمت در همه پایه ها تدریس کردم و در چند سال اخیر فقط در کلاس ششم مشغول خدمت هستم .
معلم نمونه شهرستان تایباد با 11 سال سابقه در سال 97-96

گر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


  • paper | وب تکاب بلاگ | خرید رپورتاژ بک لینک
  • صحاب | فروش بک لینک ارزان