تبلیغات
ت مثل تایباد ... ت مثل تربیت...(کلاس ششم)
ت مثل تایباد ... ت مثل تربیت...(کلاس ششم)
درباره ششم ابتدایی،روشهاوالگوهای تدریس،ششم،کار وفناوری ششم،تفکر و پژوهش ششم،فارسی ،کتاب جدید التالیف ،ریاضی،علوم،مطالعات اجتماع 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتان درباره حذف آزمون نمونه دولتی و استعداد های درخشان چیست؟
لینک دوستان
پیوندهای روزانه

آیا آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی حذف شد؟

آزمون ورودی تیزهوشان در پایه هفتم و نمونه دولتی نیز، طبق اعلام معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، از سال جاری حذف شد. طبق تصمیم شورای عالی وزارت آموزش و پرورش برگزاری هرگونه آزمون های تستی، استفاده از کتب کمک آموزشی در مدارس، و ورود موسسه ها به بهانه آمادگی برای آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم ممنوع اعلام شد. بنابراین برای سال آینده هیچ پذیرشی در این مدارس وجود نخواهد داشت.

آیا آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی حذف شد؟

حذف آزمون ورودی تیزهوشان در پایه هفتم و نمونه دولتی نیز، توسط معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در سال جاری اعلام شد. طبق تصمیم شورای عالی وزارت آموزش و پرورش برگزاری هرگونه آزمون های تستی، استفاده از کتب کمک آموزشی در مدارس، و ورود موسسه ها به بهانه آمادگی برای آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم ممنوع اعلام شد. بنابراین با حذف آزمون تیزهوشان، برای سال آینده هیچ پذیرشی در این مدارس وجود نخواهد داشت.

رضوان حکیم زاده، معاون آموزش‌ ابتدایی وزارت آموزش‌و‌پرورش جزییات مربوط به طرح حذف آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی تشریح کرده و گفت توصیفی بودن دروس دانش آموزان در دوره دبستان، مغایر با برگزاری آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی است و زمینه سودجویی برخی موسسات را نیز فراهم کرده است و حذف آزمون ورودی تیزهوشانقدمی موثر در اصلاح روند تربیتی دانش آموزان ابتدایی خواهد بود.

چرا آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم حذف شد؟

رضوان حکیم زاده اعلام کرد: با توجه به مفاد سند تحول بنیادین و اهدافی که برای دوره ابتدایی مبنی بر محور بودن جریان تربیت در کلیه فعالیت‌های آموزش‌و‌پرورش مشخص شده، در شورای عالی آموزش‌و‌پرورش تصمیم گرفته شد در دوره ابتدایی مجالی را فراهم کنیم که این جریان مهم تحت‌الشعاع هیچ امر دیگری قرار نگیرد. بنابراین قرار شد کلیه عواملی که باعث می‌شوند تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی تغییر جهت دهد و به یکسریآزمون‌های تستی تقلیل یابد و محورهای اساسی یاد شده از جمله مهارت‌آموزی، شاداب‌بودن و نشاط داشتن دانش‌آموزان به دست فراموشی سپرده شود را مورد توجه جدی قرار داده و بر آنها تمرکز کنیم.

آزمون های ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی چه اثرات مخربی داشتند؟

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم اثرات مخربی روی دوره ابتدایی داشت و یکی از مطالبه‌های جدی خانواده‌ها این بود زیرا با توجه به رقابت ناسالمی که شکل گرفته بود،‌ پروسه بسیار استرس‌زایی بود و هزینه‌های بسیاری نیز در برداشت. در این میان خانواده‌هایی که متمکن بودند می‌توانستند وارد کلاس‌های خاص شوند که زمینه سودجویی برخی موسسه‌ها را فراهم کرده بود. از سوی دیگر خانواده‌هایی که شرایط مالی نداشتند برچسب عدم توانمندی و باهوش نبودن به فرزندشان می‌خورد که به لحاظ تربیتی آسیب‌رسان بود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بازگرداندن نشاط به دوران کودکی و محور قرار دادن تربیت ۷.۵ میلیون دانش‌آموز ابتدایی از مزایای خوب این مصوبه است و اگر بگوییم فرزندان ما از این غول استرس‌زای آزمون ورودی رها شدند، سخنی به گزاف نگفته‌ایم. امروز می‌توانیم خوشحال باشیم یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین تصمیم‌های گرفته شده که می‌تواند مقدمات اجرایی شدن سند تحول را به شکل صددرصدی در دوره ابتدایی فراهم کند و جا دارد به معلمان ابتدایی، دانش‌آموزان و خانواده‌ها برای ایجاد چنین فرصت ارزشمندی تبریک بگوییم.

نحوه ورود به مدارس سمپاد چگونه خواهد شد؟

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفته است:  با توجه به این‌که دیگر آزمونی برگزار نمی‌کنیم، دیگر ورودی به پایه هفتم در این مدارس نخواهیم داشت و دانش‌آموزان در آزمون دوره دوم سمپاد شرکت می‌کنند لذا تمرکز برای شناسایی و جذب و دادن فرصت به این دانش‌آموزان منوط به زمانی می‌شود که سنشان بیشتر شده باشد. امیدواریم روی ابزارهای خوب در دوره دوم برای شناسایی استعدادها هم کار شود و بچه ها صرفا بر اساس یکسری مهارت‌های ریاضی برچسب تیزهوش بودن و یا نبودن نخورند. با حذف آزمون ورودی تربیت جانی دوباره در دوره ابتدایی می‌گیرد و فشاری که به خانواده ها وارد می‌شد، از بین می‌رود.

وضعیت تحصیل کسانی که اکنون در مدارس سمپاد مشغول به تحصیل هستند چه خواهد شد؟

اکنون آنها که در دوره اول پذیرش شدند درسشان را ادامه می‌دهند و وارد دوره دوم می‌شوند، اما برای سال تحصیلی آینده پذیرش جدید در دوره اول متوسطه نخواهیم داشت. با عدم برگزاری آزمون مدارس خاص، به تدریج طی سه سال مدارس سمپاد از متوسطه اول حذف می‌شود و آزمون مدارس خاص از دوره ابتدایی به دوره دوم متوسطه منتقل می شود.
طبقه بندی: اخبار آموزش و پرورش، 
برچسب ها: آیا آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی حذف شد؟، آزمون ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی، حذف آزمون،  
[ جمعه 20 بهمن 1396 ] [ 10:37 بعد از ظهر ] [ وحید لطفی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


هیچ چیزی را نمی توان به کسی یاد داد، ولی می توان به او کمک کرد تا پاسخ ها را از درون خود بیابد....

با سلام وحید لطفی هستم آموزگار پایه ششم شهرستان تایباد
ورودی سال 85 به مرکز تربیت معلم علامه طباطبایی سبزوار هستم و در سال 87 به عنوان سهمیه شهرستان باخرز کار خود را شروع کردم و بعد از 3 سال به تایباد منتقل شدم و تا کنون در شهرستان تایباد مشغول به کارم .
در طول خدمت در همه پایه ها تدریس کردم و در چند سال اخیر فقط در کلاس ششم مشغول خدمت هستم .
معلم نمونه شهرستان تایباد با 11 سال سابقه در سال 97-96

گر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


  • paper | وب تکاب بلاگ | خرید رپورتاژ بک لینک
  • صحاب | فروش بک لینک ارزان